Slavnostní otevření nové stáje a dojírny ve Velkých Němčicích

Včera odpoledne byla slavnostně otevřena novostavba šestiřadé stáje pro 530 dojnic v areálu farmy ZEMOS, a.s. ve Velkých Němčicích. Slavnostní pásku přestřihli zástupci firem ZEMOS, a.s., NAVOS, a.s., FARMTEC, a.s. a Agrotec, a.s.

Stáj měří úctyhodných 148 m na délku, 37 m na šířku a je určena pro 530 dojnic. Na stáj navazuje nová dojírna s 26 stáními, skladovací jímka na kejdu s vnitřním průměrem 36 m, výškou 8 m a celkovým objemem 8 150 m3, skladovací vybavení a separátor kejdy se zázemím.

Velké Němčice jsou vzorovou farmou nejen pro techniku New Holland, ale i pro závěsné stroje Pichon nebo Amazone, dodávané společností Agrotec, a.s.

Detailní popis stáje:
Novostavba šestiřadé stáje pro 530 dojnic, konstrukce stáje je betonová o celkové délce 148 m, na bočních stěnách jsou svinovací plachty. Lehací boxy jsou zastýlané separátem, kejdu vyhrnují řetězové lopaty – systém Delta. Jsou zde také nerezové vyhřívané napájecí žlaby Jupiter a svítidla Farmsvit. Na stáj navazuje skladovací jímka na kejdu s kapacitou 8 140 m3, s technologickým vybavením a separátor kejdy se zázemím. Součástí výstavby je i chladící silo na mléko s kapacitou 20 000 litrů.

Detailní popis dojírny:
Paralelní dojírna FARMTEC 2 x 1 x 13 stání navazuje na stáj pro 530 dojnic. Dojírna je vybavena měřením nádoje Unipuls a identifikací dojnic. Čekárna má betonové rošty s gumovým povrchem a přihaněčem dojnic. Dojírnu ovládá a řídí program FARMSOFT,který sleduje a vyhodnocuje také pohybovou aktivitu zvířat. Je zde také chladicí silo na mléko Serap s kapacitou 20 000 litrů.